+

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ,jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest Św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wiernych chorych parafian do modlitwy za nasze misjonarki i misjonarzy. Uroczystość ,kończy okres Wielkanocny i czas Komunii św. Wielkanocnej.
  2. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i matek.  O godz. 16.00 Nabożeństwo majowe i Msza św.
  3. Dziś zbiórka do puszek na  pomoc poszkodowanym przez katastrofalną powóź na Bałkanach .
  4.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP – Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, i o godz. 18.00. ; wtorek- bł. Bogumiła- Piotra, bpa ; środa- św. Barnaby, Apostoła ; czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; piątek – św. Antoniego z Padwy; sobota- bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
  1. W piątek  przypada 13 dzień miesiąca i rocznica objawień Fatimskich.   Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi i  wygłosi kazanie  nasz ks. Prymicjant Paweł Zawiślan .   O przygotowanie ołtarza  przy kapliczce  prosimy Rodzinę  Ledniowskich.  Serdecznie zapraszamy.
  2.  Zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”, który ma na celu przeciwstawienie się ideologii gender i ochronę dzieci przed demoralizacją i seksualizacją. Są plany wprowadzenia do przedszkoli i szkół zajęć z edukacji seksualnej, która prowadzić będzie wprost do deprawacji dzieci i młodzieży i chce zburzyć katolicką wizję wychowania – takie są standardy edukacji seksualnej Światowej Organizacji Zdrowia. Podpisanie obywatelskiego projektu „Stop Pedofilii” nie pozwoli na wprowadzenie do szkół tego typu edukacji i ochroni nasze dzieci.

Podpisy będą zbierane w przyszłą niedzielę. Podczas składania podpisu

należy podać swoje dane wraz z numerem PESEL

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. Składka z przyszłej niedzieli na cele parafialne.

 

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy następujących parafian:

I Ołtarz –   Krasne Potockie i Trzetrzewina od p. Mariana Pasiuta do p. Renaty   Gutowskiej.

II Ołtarz – Trzetrzewina i Biczyce Górne od p. Florka do p. Leniowskiego

III Ołtarz – Trzetrzewina za Szkołą, koło drogi i wieś od p. Józefa Zwiaślana – p. Stanisława Zawiślana.

IV Ołtarz – Trzetrzewina nad Zakrętami od p. Stanisława Lorka do pani Anny Rogalskiej.

W piątek  po wieczornej Mszy św. zapraszamy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na   spotkanie na którym będą podane hasła poszczególnych Ołtarzy.