+

2 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

2 Niedziela Zwykła

 

 

1.    Przeżywamy 2 Niedzielę Zwykłą. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na pokrycie  kosztów remontowych . Bóg zapłać za składane ofiary.

 2.    W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30  w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy:  wtorek – Św. Agnieszkę, dziew. i męcz.; piątek – św. Franciszka Salezego; sobota- święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 3.    We wtorek  przypada Dzień Babci  a w środę Dzień  Dziadka. Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Nie umiemy sobie wyobrazić naszego dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Pamiętamy o nich wszystkich zarówno o tych babciach, których już nie ma z nami, jak i o tych, które jeszcze nam towarzyszą i nieraz, mimo podeszłego wieku i chorób, zawsze mają dla nas uśmiech i są skłonne do pomocy. To dla nich ustanowiono specjalne święto –  Dzień Babci – pozwalające przekazać im nasze podziękowania, radość i życzliwość.  Okazując im wdzięczność zapraszamy Was na  modlitwę w ich  intencji  .

 4.    We czwartek w naszej Parafii w Trzetrzewinie i Zespole Szkół odbędzie się opłatkowe spotkanie Nauczycieli i wychowawców z  Szkół   z Dekanatu .

W programie:

godz. 15.00 – Msza święta w intencji zaproszonych gości w kościele parafialnym,      zapraszamy nasz chór parafialny ;

godz. 16.00 – Jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem,

 5.    W  sobotę 25 stycznia o godz. 10.00 w katedrze tarnowskiej przyjmą święcenia  biskupie   ks. Jana i ks. Stanisława. Zachęcamy Was do modlitwy w intencji nowych biskupów oraz pragniemy poinformować o możliwości śledzenia uroczystości w telewizji TRWAM oraz w radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

6.    Spotkania w tym Tygodniu:    – Młodzież w piątek o 18.00

-Wyjazd dzieci z PDMD oraz ministrantów i lektorów  na lodowisko w sobotę o 9.15 z parkingu przy kościele 

–  Próba Scholii w sobotę od godz. 9.00.

7.    Stowarzyszenie „Parafiak” Centrum Kultury w Marcinkowicach organizuje ;  

– W dniach    24-29.04.2014 r.   Pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II

– Na trasie pielgrzymki Padwa, Asyż, Rzym, Loretto, Ancona, Wenecja.

– Wyjazd z Nowego Sącza 24.04.2014 r. /czwartek/ godz. 12.00

– Powrót 29 kwietnia w godz. wieczornych.

– Przewidywany koszt pielgrzymki 950 zł

 8.  W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy  odwiedziny  na kolędzie Waszych   domów.                                    – Dziękujemy za życzliwe przyjęcie we wszystkich rodzinach, poczęstunek i   składane ofiary, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii.

 – Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność w miarę możliwości      prawie wszystkich domowników.

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.