+

28 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina.
28 Niedziela Zwykła – 12.10. 2014 r

.
1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z nominacją bpa Jana Piotrowskiego na biskupa kieleckiego.

2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem;” „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Ofiarami składanymi do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest pomoc stypendialna dla zdolnej niezamożnej młodzieży.

3. Jutro 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.10 z okazji Dnia Papieskiego będzie przedstawiony montaż słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej szkoły.
4. O 17.30 Msza św. i Różaniec Fatimski z procesją. Nabożeństwo poprowadzi ks. Ryszard Hebda z Krynicy . O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę Bożeny i Wiesława Kumor . Do niesienia Figury MB prosimy Różę Matek p. Marii Kucia i Jana Lorka.

5. Na Nabożeństwo zapraszamy młodzież kl. I,II,III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami . Na procesję różańcową przynieśmy świece. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: poniedziałek- bł. Honorata Koźmińskiego , kapł.,; w środę – św. Teresę od Jezusa; w czwartek – św. Jadwigę Śląską, w piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w sobotę – św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia również Pracownikom Służby życzymy wielu łask Bożych.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Światowy Dzień Misyjny – składka przeznaczona zostanie na potrzeby Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

8. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
9. W miesiącu listopadzie spieszymy z pomocą duszom zmarłych. Możemy to czynić wynagradzając Bożej sprawiedliwości za ich popełnione grzechy, m.in. przez modlitwę. Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy bocznym ołtarzu Przemienienia Pańskiego, przy którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

10. Spotkania:

Aspiranci we środę o 17.00
Ministranci i Lektorzy w czwartek o 17.00
Młodzież w piątek o 19.00
Spotkanie po oazowe w sobotę o 10.00
11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę na tacę jako pomoc w dokończeniu budowy świątyni dla parafii Wola Piskulina.