+

26 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

1.Przeżywamy 26 Niedzielę Zwykłą. Jest to Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach..

2.We środę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane ; w niedzielę godz. 16.00 i po nim Msza św. a w tygodniu wieczorem godz. 17.30 Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe . Autobus kursowy na Niwy po nabożeństwie zatrzymywał się będzie na parkingu przy kościele. Zapraszamy do udziału w tych Nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.

3. W tym tygodniu wspominamy i czcimy :poniedziałek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; wtorek- św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc. ; środa – św. Teresę od Dzieciątka Jezus- patronki misji katolickich ; czwartek – Świętych Aniołów Stróżów ; sobota – Św. Franciszka z Asyżu.

4. W środę o godz. 17.30 zapraszam Rodziców i dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. będzie poświęcenie i wręczenie różańców.

6.W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź dla dzieci będzie w środę od godz. 16.30; dla młodzieży w czwartek od godz. 16.30; dla starszych w piątek od godz. 16.30.

7.W piątek Msze św. i Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6.30 i 17.30. Od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec, Litania do NSPJ, poświęcenie i wręczenie różańców kandydatom do bierzmowania kl. III gimnazjum oraz przyjęcie do Żywego Różańca dzieci i młodzieży i Msza św.

8.W I piątek udamy się z posługą duszpasterską do chorych. Ks. Proboszcz od godz. 14.00, ks. Krzysztof od godz. 15.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii, oraz prosimy o zorganizowanie pojazdów.

9.W sobotę Msze św. i Nabożeństwo do Niepok. SNMP o godz. 6.30 i 17.30.Rozważania różańcowe poprowadzi Róża Matek Władysławy Pasiut.

10.W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

11.W naszej diecezji w pierwszą niedzielę października odbywa się prowadzona przez Caritas , tradycyjna akcja rozprowadzania „Chlebków Miłosierdzia”, której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.

12. . Spotkania: –
– Ministranci i Lektorzy w środę po Mszy Św. Wieczornej

– Aspiranci w Czwartek o 17.00

– Zespół wokalno- muzyczny w sobotę o 10.00

– Schola 11.00