+

22 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina.
22 Niedziela Zwykła – 31.08 . 2014 r .

1. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy o modlitwie w intencji poległych za Ojczyznę.
2. Od jutra w dni powszednie msze św. rano o 6.30 , wieczorem o godz. 18.00.

3. Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będzie o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Po Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dla Dzieci rozpoczynających naukę w Zerówce i I klasie poświęcenie ich przyborów szkolnych. Prosimy, aby dzieci i młodzież zajmowały ławki w kościele kolejno od przodu klasami, rozpoczynając od Zerówki aż do III klasy Gimnazjum.
4. Po Mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do budynku szkoły. Autobus szkolny będzie o godz. 7.30.
5. W tym tygodniu czcimy ; środa- św. Grzegorza W., pap., i dokt. Kośc.; piątek – wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty oraz możliwość ucałowania jej relikwii.

6. Od czwartku do soboty o godz. 18.00 będzie Triduum modlitw w intencji matek przed uroczystością Narodzenia NMP. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwy w waszej intencji.

7. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca . Wyjazd do chorych o godz. 15.00. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 18.00.

8. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz.17.30 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę p. Marii Lorek z Nakla; o 18.00 Msza św. i apel.
9. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień duchowego przygotowania do uroczystości odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. profesor Piotr Łabuda . Na Sumie wystąpi nasz Chór Parafialny. Prosimy na chórze zostawić miejsca dla Chórzystów.

10. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca oraz dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego od 17.30 w środę, czwartek, o 17.00 w piątek , w sobotę przed Uroczystością Odpustowa rano od godz. 8.30 do godz. 10.00.

11. Prosimy, aby na Sumę Odpustową przygotować feretrony, aby przyszły dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, klasy III w strojach komunijnych, PDMD w chustach. Do baldachimu prosimy Radę Parafialną. Do niesienia feretronów i figur prosimy: Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klasy I Gimnazjum; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej; Figura MB z Dzieciątkiem – Róża Stanisławy Geniec ; Obraz Serca Pana Jezusa – Róża Weroniki Lorek, Figura Serca Pana Jezusa – Róża Ojców Jana Lorka. Do chorągwi – młodzieńców i mężczyzn. Prosimy zadbać o groby na cmentarzach i o utrzymanie porządku.