+

3 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

3 Niedziela Zwykła

 

1.     Przeżywamy 3 Niedzielę Zwykłą. Msze św. w porządku niedzielnym  ; O 16.00 Msza Św. Połączona z Nieszporami.

2.     W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 tylko w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  i w    sobotę wieczorem.

3.     W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: w poniedziałek – bł. Jerzego Matulewicza, bpa ; wtorek- Św. Tomasza z Akwinu ; piątek – Św. Jana Bosko . Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

4.     W środę o 16.30 spotkanie powtórkowe dzieci z kl. II.

5.     W I sobotę miesiąca o godz. 17.00  zapraszamy do przewodniczenia modlitwie różańcowej Różę Matek Stanisławy  Geniec. Po modlitwie różańcowej ks. diakon Paweł przeprowadzi , krótkie rozmyślanie na temat jednej z tajemnic.

6.      Zapraszamy Młodzież  przygotowującą się do bierzmowania; Kl. I ,  II i  III gimnazjum w sobotę na godz. 17.00.

7.     W  niedzielę  przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej).   Na wszystkich Mszach św. poświęcenie Gromnic. Także 2 lutego obchodzimy światowy dzień życia konsekrowanego.

8.     W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek .

9.     W niedzielę po mszy św. o godz. 9.00  oraz o 10.30 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w  wykonaniu młodzieżowego zespołu  wokalno- instrumentalnego   z Olszanki na sumie natomiast wysłuchamy śpiewu naszej parafialnej grupy muzyczno -wokalnej .  Zapraszamy całe rodziny.

10.    W ostatnim czasie osoby starsze często są ofiarami oszustów wyłudzających pieniądze, m.in. metodą „na wnuczka”. Dlatego właśnie wnuczęta prosimy, by wyjaśniły babciom i dziadkom, jak uniknąć oszustw „na wnuczka”, ”na kominiarza” czy „na urzędnika”. Opis metod używanych przez złodziei można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji, a także na stronie www.episkopat.pl prowadzonej przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, które wspiera akcję ostrzegania osób starszych przed oszustami.

11.   Spotkania :  – Ministranci i Lektorzy we środę po mszy św. wieczornej

-Młodzieży w piątek o  18.00

-Zespół muzyczno – wokalny w sobotę o 10.00