+

Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” .  

2.Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

3. Stowarzyszenie  Koło Gospodyń  Wiejskich w Trzetrzewinie zaprasza na spotkanie seniorów 60 +   we środę o godzinie 16:00 do salki na plebanią .  

4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.  Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada 3 rocznica śmierci śp. Ks. prałata Mariana Stępnia. Zapraszamy na mszę św. za śp. ks. Prałata o godz. 11.00. Po Sumie  –  w duchu wdzięczności za posługę w naszej parafii – w procesji udamy się do grobu  , by modlić się   aby   radował się wiecznie w niebieskiej chwale. 

6. „Bóg zapłać”  za ofiary złożone na składkę na pokrycie kosztów  malowania naszej świątyni .

7. Spotkania:

  • Zbiórka LSO – czwartek godz. 18.00
  • Kółko muzyczne – sobota godz. 9.00
  • Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – sobota godz. 10.00