+

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kategorie: Parafialne

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.  

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy,  że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP – Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, i o godz. 18.00. ;

4. Dziękczynienie młodzieży z klas trzecich gimnazjalnych za przyjęty sakrament bierzmowania,  odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2019 r. przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu.   Wyjazd naszej Młodzieży klasy III gimnazjum we wtorek o 8, 45 . 

5. W środę  w ramach dziękczynienia za dar Eucharystii  dzieci kl. III  wraz z rodzicami udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz   do Wadowic. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

6. W czwartek  przypada 13 dzień miesiąca czerwca i nabożeństwo fatimskie .  Zgodnie z     tradycją  udamy się w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Fatimskiej     do Kościoła w Niskowej.  W naszym kościele Msza św. o 17.00 ( kazanie wygłosi ks. Daniel Syjud – wikariusz ) po jej zakończeniu wyruszymy    z pielgrzymką    drogą przez II Krasne Biczyckie .

Około 18.25 spotkanie    na granicy parafii z pielgrzymami z Niskowej , o godz. 19.00 uroczysta Msza św. potem różaniec  i Apel Maryjny oraz  indywidualny powrót do domów.    O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę Matek Anety Rams. 

7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

8. W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Przenajświętszej składka na cele inwestycyjne w parafii .

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z następujących rejonów :

I Ołtarz    –  Trzetrzewina i Biczyce Górne od p. Florka do p. Leniowskiego.

II Ołtarz – Krasne Potockie i Trzetrzewina od p. Mariana Pasiuta do p. Renaty Gutowskiej.

III Ołtarz  –  Trzetrzewina za Szkołą, koło drogi i wieś od p. Józefa Zwiaślana – p. Stanisława Zawiślana.

IV Ołtarz  – Trzetrzewina nad Zakrętami od p. Eugeniusza Lorka do pani Anny Rogalskiej.

W jutro  po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na   spotkanie na którym będą podane hasła poszczególnych Ołtarzy.