+

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Dziś  przypada 3 rocznica śmierci Ks. prałata Mariana Stępnia , po Sumie  –  w duchu wdzięczności za posługę w naszej parafii – w procesji udamy się do grobu  , by modlić się   aby   radował się wiecznie w niebieskiej chwale.

2. Jutro  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Maryja towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach . Msze św. 7.00 , 9.00  i 17.00.

3.W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.   Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.50. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W czwartek, 1 czerwca, pierwszy czwartek miesiąca,   święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.  

O 17.30 modlitwę różańcową  poprowadzi  Akcja Katolicka. 

W najbliższy czwartek 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka   zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.  Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00 .      Od 17.00 adoracja i spowiedź , o godz. 18.00. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu .    Podczas Mszy św. 4 chłopców zostanie przyjętych do grona Ministrantów.

6. W I sobotę   o 17.30  − różaniec   poprowadzi Róża Matek Bernadety Pacholarz.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.  Przypominamy, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

Będziemy gościć Ks. prymicjanta Marcina Kumora z Niskowej , który wygłosi  kazanie i po każdej Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

8. Spotkania : wtorek 18.00 – aspiranci ; piątek 20.00 – grupa młodzieżowa; sobota 10.00 – dziecięce koło muzyczne.

9.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z następujących rejonów :

 I Ołtarz    – Trzetrzewina k. Cmentarzy od p. Bronisława Lorka do p. Rafała Krzyształa.

II Ołtarz   – Biczyce Górne od p. Józefa Bogdańskiego do p. Jarosława Matrasa

III Ołtarz – Trzetrzewina Centrum od p. Stanisława Majcy do p. Adama Witowskiego.

IV Ołtarz  –  Nakle od p. Jana Leśniaka do p. Andrzeja Rodaka.

W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na   spotkanie na którym będą podane hasła na poszczególne Ołtarze.