+

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

Kategorie: Parafialne

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy.   Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.  Msze św. o godz. 7.00 , 9.00  i 17.00.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.  

5. W sobotę 29 maja przypada 1 rocznica śmierci Ks. prałata Mariana Stępnia. Zapraszamy   na mszę św. o godz. 18.00 podczas której zostanie poświęcona tablica upamiętniająca byłych Księży Proboszczów   a po mszy św. pójdziemy w procesji na grób Ks. Prałata.

6. Sakrament bierzmowania udzieli  ks. bp Stanisław Salaterski 02 czerwca 2021 (środa)  o godz. 16.00 w naszym kościele młodzieży z naszej parafii i z Niskowej.      Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin.

7.  Spotkania :

a)   ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy o godz. 18.00.

b) w środę o 19.00 Parafialny Zespół Synodalny.

c) w czwartek    o 17.00 spotkanie kl. 7 ;  

d) w piątek o godz. 18.00 uczniowie   Kl. VIII     ;

e)  grupy młodzieżowej w piątek  o 19.00 ;

f) PDMD – sobota  godz. 9.00.

8.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z następujących rejonów :

 I Ołtarz    – Biczyce Dolne od zakrętów w górę od p. Michała Mroza do p. Marka Dunikowskiego.

 II Ołtarz   – Trzetrzewina od p. Jarosława Kołodzieja  do p. Stefana Leśniaka.

 III Ołtarz –  Trzetrzewina od p. Tadeusza Leśniaka  – p. Władysława Czaji.

IV Ołtarz  –  Trzetrzewina Zadziele od p. Stanisława Pietrzyka do p. Albiny Jurczak.

W jutro  po Mszy wieczornej zapraszamy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na   spotkanie na którym będą podane hasła poszczególnych Ołtarzy.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży,

 – w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.