+

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.     Dziś prosimy, aby Duch Święty umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.     Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Maryja towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach . Msze św. 7.00 , 9.00  i 18.00.

3. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.50. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. W najbliższą niedzielę  będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

6. Odpowiadając na apel pozostałej części Parafian dziś po każdej Mszy Świętej, każdy kierując się dobrocią swego serca, będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę, która w całości zostanie przekazana na remont i wyposażenie  salki. Datki będzie można składać do puszki przy wyjściu z Kościoła.

7. Parafia św. Małgorzaty zaprasza na Festyn parafialny w przyszłą niedzielę 12 czerwca, na parkingu parafialnym w godz. od 13:00-19:00.

 8.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z następujących rejonów :

 I Ołtarz    – I Krasne Biczyckie od p. Tomasza Lorek do p Pawła Ledniowskiego.

  II Ołtarz   – Trzetrzewina nad Klęczanami od p.Dariusza Mordarskiego – p. Stanisława Pasiuta.

 III Ołtarz –  Trzetrzewina Zagroda od p. Adama Szkarłata do p. Edwarda Zawiślana.

IV Ołtarz  –   Trzetrzewina Niwy od Ireny Chramęgi do Józefa Jurczaka.

 W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na   spotkanie na którym będą podane hasła poszczególnych Ołtarzy.