+

Uroczystość Wszystkich Świętych

Kategorie: Parafialne

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze św. w kościele o godz.: 7.00; 9.00; 11.00. Po południu o godz. 14.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej za wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach, następnie procesja żałobna. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie porządku na cmentarzach. Kierowców prosimy, by samochody zostawiać na parkingach a nie wzdłuż drogi oraz stosować się do wskazań porządkowych.

2. Od południa dnia Wszystkich Świętych do 8 listopada można zyskiwać Odpust Zupełny i ofiarować za dusze zmarłych pod zwykłymi warunkami tj.: 1. Przyjęcie Komunii św.; wyrzeczenie się przywiązań do grzechu lekkiego. 2. Nawiedzenie kościoła lub kaplicy i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę; 3. Jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego. 4. Nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Jeżeli brak któregokolwiek z tych warunków odpust będzie tylko cząstkowy. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełniać warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego.

3. Dziś przy wejściach do cmentarzy zbierane są ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ks. Rektor WSD składa podziękowanie za wrażliwość i otwarte serce oraz zapewnia o modlitwie każdego dnia ofiarując Mszę św. w intencji Dobroczyńców.

4. Jutro – Dzień Zaduszny. Msze św. Dzień Zaduszny. Msze św. o godz.: 7.00 , 9.00 i 17.30 . Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarze. Przed każdą Mszą św. wypominki za zmarłych.
5. Różaniec w miejscu rozstrzelania Polaków w lesie na Litaczu o godz. 15.30. Zapraszamy na modlitwę wszystkich mieszkańców.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: środa- św. Karola Boromeusza, bpa; .

7. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych – wypominki – o 17.15 .

8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Msze św. i Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6.30 i 17.30. Od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do NSPJ i Msza św. . Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży.

9. W I piątek udamy się z posługą duszpasterską do chorych. Ks. Proboszcz od godz. 14.00, ks. Krzysztof od godz. 15.00.

10. Za tydzień – VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

11. Spotkania ; Wyjazd Młodzieży na spotkanie Dekanalne w Piątek o 19.00 z parkingu .
PDMD w sobotę o 10.00 ; Schola o 11.00. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczęta o zgłaszanie się do scholi by swymi Talentami i śpiewem wychwalać Pana.