+

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa 29.05.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” .  

2.Dziś 29 maja przypada 2 rocznica śmierci Ks. prałata Mariana Stępnia , po Sumie  –  w duchu wdzięczności za posługę w naszej parafii – w procesji udamy się do grobu  , by modlić się   aby   radował się wiecznie w niebieskiej chwale.

3. Dziś gościmy naszego rodaka misjonarza o. Pawła Jurkowskiego oraz braci kleryków redemptorystów z Tuchowa , którzy  dzielą się z nami charyzmatem redemptorystów oraz poprowadzą modlitwę w intencji pokoju. Po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjny biuletyn „Rodzina Odkupiciela”, poświęcony zagadnieniu pokoju, z którego dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na budowę domu w Tuchowie dla dzieci niepełnosprawnych.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą   w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6. Również w środę o godzinie 16.00 w parafii Chomranice nasza    młodzież klas ósmych przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp. Artura Ważnego.    Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na godzinę 18.00 w poniedziałek i wtorek na spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Podczas nabożeństw będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. W poniedziałek proszę przynieść do kościoła   podpisane przez Rodziców dyplomy, czyli indeksy.        Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz ich rodzin.

7. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.50. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 17.30 modlitwę różańcową  poprowadzi  Akcja Katolicka. 

9. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.  Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00 .      Od 17.00 adoracja i spowiedź , o godz. 18.00. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu .

10. W I sobotę   o 17.30  − różaniec   poprowadzi Róża Matek Bernadety Pacholarz.

11. Dziękujemy wszystkim Przedsiębiorcom z Parafii, którzy złożyli datki na organizacje Festynu Parafialnego oraz remont salki (parafialnej). Odpowiadając na apel pozostałej części Parafian w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Świętej, każdy kierując się dobrocią swego serca, będzie mógł złożyć dobrowolną ofiarę, która w całości zostanie przekazana na remont i wyposażenie  salki. Datki będzie można składać do puszki przy wyjściu z Kościoła.

Już dzisiaj niech każdy z nas rezerwuje swój czas na 25 czerwca by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu i przy wspólnej zabawie w miłej atmosferze budować jedność i wspólnotę Parafialną złożoną z naszych Rodzin – od najmłodszych po seniorów. Uczestnicząc w festynie zapewnimy sobie miłe spędzenie czasu oraz wsparcie finansowe do realizacji celu – remontu salki. Bóg zapłać!

12. Spotkania:

  • Próba Scholii  – w poniedziałek po majówce.
  • Zbiórka kandydatów na ministranta – czwartek o godz. 17.00
  • Zbiórka LSO – czwartek po Mszy Świętej
  • Szkółka szachowa – piątek godz. 16.00
  • Grupa Apostolska – piątek godz. 19.00
  • Kółko muzyczne – sobota godz. 9.00
  • Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – sobota godz. 10.00