+

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa 16.05.2021

Kategorie: Parafialne

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.  Dziś  na Sumie dzieci klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.  

3.  We środę  z racji 19 dnia miesiąca o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa. Również z okazji  101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w naszym kościele   zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności , Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za nauczanie, przykład mocnej wiary  i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. Trwają prace przy kościele  przygotowujące teren  do poświęcenia figury Świętego Michała Archanioła. Dziękuję za prace parafianom: Franciszkowi Lipce, Ryszardowi Ledniowskiemu, Piotrowi Smaga oraz za pomoc Marianowi Jojczykowi.

9.  Spotkania :

a)  w ramach spotkania zapraszamy w środę  na Mszę św. o 18.00   ministrantów i lektorów  oraz kl. 7 i  kl. 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

b) spotkanie grupy młodzieżowej w piątek  o 19.00

c) PDMD – sobota  godz. 9.00.

5. W tym tygodniu patronują nam:

Dziś – Św.  Andrzej Bobola, kapł. , i mecz., Patrona Polski;  ; wtorek – św. Stanisław Papczyński, prezb. ; sobotę – św. Rita z Cascii, zak.  

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia wśród nich  Pasterzowi  diecezji-Bpowi Andrzejowi oraz p. Organiście życzymy obfitych łask Bożych i  zachęcamy do modlitwy w ich intencjach.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego .