+

Uroczystość Trójcy Świętej

Kategorie: Parafialne

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga.  Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Dziś przeżywamy po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny na starosądeckich Błoniach. Módlmy się za rodziny, by były wciąż miejscem, gdzie światło wiary nie gaśnie, gdzie jest ono poprzez świadectwo życia rodziców i bliskich przekazywane przyszłym pokoleniom.

3.  Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców w środę, 19 czerwca na godz. 8.00 .  Komunia św., przyjęta w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności za mijający rok oraz prośbą o szczęśliwe przeżycie rozpoczynających się wakacji.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży w wtorek   od godz. 17.00.

4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. Msze Święte   o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. 

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Zapraszamy dzieci, w miarę możliwości w strojach krakowskich do sypania kwiatów i dzwonienia a dzieci klas  III w strojach komunijnych.  Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.  Składka na hospicja i cele charytatywne.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tych procesjach.

6. Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV i klasa V; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klasy VI   i  VII  .; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i klasy VIII i III Gimnazjum;

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek (w czwartek – Ireny Plata i Weroniki Lorek  , w piątek – Stefanii Zawiślan i Genowefy Jurczak; w sobotę – Marii Soska i Marii Kucia; w niedzielę  – Marii Gródek i Władysławy Pasiut).

Figura Serca Pana Jezusa w czwartek  – Stanisławy Geniec  ; w piątek – Marzeny Góra , w sobotę – Bernadety Pacholarz, w niedzielę –Marii Lorek z Centrum  i

Baldachim :  w czwartek Rada Parafialna; oraz Róże Ojców: w piątek – Franciszka Rodaka, w sobotę – Jana Lorka, w niedzielę – Stanisława Gałęziowskiego. Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców .

7. Informujemy , że dnia 21 czerwca 2019 ( piątek ) od godz. 18.00 do 21.00 w naszej parafii odbędzie się  Peregrynacja Obrazu i Relikwii  św. Jana Pawła II patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Nawiedzenie to jest przygotowaniem do obchodu Jubileuszu 25 –lecia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji i  setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II , które przypadają w 2020 roku. Zachęcamy wszystkich do składania próśb i podziękowań za otrzymane łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Te prośby i podziękowania będą odczytane podczas nabożeństwa podczas adoracji po Mszy św. Prośby te możemy składać do wystawionej w kościele skrzynki , która znajduje się  przed ołtarzem Przemienienia Pańskiego. Dokładny program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej peregrynacji.

PROGRAM  PEREGRYNACJI  RELIKWII  I  OBRAZU

ŚWIĘTEGO  JANA  PAWŁA  II

Trzetrzewina, 19 czerwca 2019 r.

1800            Msza Święta

1915 Modlitwa Różańcowa

1950 Koronka do Bożego Miłosierdzia

2020 Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań wiernych

2100              Apel Jasnogórski

2120 Błogosławieństwo wiernych relikwiami

8.„Bóg zapłać „ za ofiary składane  na cele inwestycyjne w naszej  w parafii.

9. Zbiórka Ministrantów i Lektorów  przed Uroczystością Bożego Ciała  we wtorek po Mszy św. wieczornej.

10. Prezes Spółki Wodociągowej w Biczycach Dolnych apeluje i prosi o oszczędność wody w związku z upałami i suszą.

11. W tym tygodniu czcimy :poniedziałek    – św. Alberta Chmielowskiego ; w piątek – św. Alojzy Gonzaga.