+

Uroczystość Trójcy Świętej 12.06.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.  Jutro zapraszamy na nabożeństwo fatimskie . Msza św. o 17.00 kazanie wygłosi ks. Marcin Kurmaniak  – wikariusz z N. Sącza. Zgodnie z     tradycją  udamy się w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Fatimskiej  do Kościoła w Niskowej o godz. 19.00  Msza św. potem różaniec , Apel Maryjny oraz  indywidualny powrót do domów.

Po drodze zatrzymamy się aby poświęcić nowo wybudowaną kapliczkę na Krasnym Biczyckim.  

O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę Matek Anety Rams.

3. Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych 2022 – 14 czerwca w Wał-Rudzie i Zabawie miejscu urodzin bł. Karoliny Kózka.  Wyjazd naszej Młodzieży klasy VIII we wtorek o 8.00 z parkingu przy szkole.    

4. W czwartek  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym.    Msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz.10.00.  Składka    na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne   by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz.18.00.

6. Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV i klasa V;

Figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klasy VI   i  VII  .;

Figura Matki Bożej – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i klasy VIII ;

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek ( czwartek – Ireny Plata i Weroniki Lorek  , piątek – Stefanii Zawiślan i Genowefy Jurczak; sobota – Józefy Tokarczyk i Marii Kucia;  niedziela  – Marii Gródek i Władysławy Pasiut).

Figura Serca Pana Jezusa czwartek  – Stanisławy Geniec  ;  piątek – Marzeny Góra , sobota – Bernadety Pacholarz ; niedziela –Marii Lorek z Centrum 

Baldachim :  czwartek – Rada Parafialna; oraz  Róże Ojców: piątek – Józefa Żelasko ; sobota – Jana Lorka ; niedziela – Stanisława Gałęziowskiego.  Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców .

7. W najbliższą sobotę 18 czerwca o godz. 10.00 na Strzygańcu odbędzie się przyjęcie ośmiu naszych chłopców do grona lektorów. Serdecznie na tę uroczystość zapraszamy Rodziców i najbliższą rodzinę tych ministrantów.

8. Spotkania: Zbiórka LSO – wtorek godz. 18.30 ; Kółko muzyczne – wtorek godz. 18.30 ; Szkółka szachowa – piątek godz. 16.00 ; Grupa Apostolska – piątek godz. 19.00 ; Papieskie Dzieło Misyjne – sobota godz. 10.00

9. Zapraszamy na wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego serca i jednego ducha” w Boże Ciało. Wyjazd będzie o godz. 15.30 z parkingu koło Kościoła. Powrót około godz. 1.00. Zachęcamy młodzież i dorosłych. Koszt 40 zł. Zapisywać się można po Mszy Świętej a zapłacić będzie można w autokarze.

10. W ostatnim czasie dokonaliśmy renowacji tabernakulum  a w sierpniu planujemy odnowić wszystkie kinkiety i żyrandole.

11. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek  – Święty Antoni z Padwy ; w  środę  – Błogosławiony Michał Kozal  ;w piątek  – Święty Albert Chmielowski .

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia   ,  życzę najobfitszych łask Bożych i opieki świętych Patronów.