+

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 16.00 Nieszpory i Msza św.

 1. Zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Pedofilii”, który ma na celu przeciwstawienie się ideologii gender i ochronę dzieci przed demoralizacją i seksualizacją .

 1. W Czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) Msze św. będą odprawione prymaria o godz. 7.00, Suma o godz. 10.00 a po niej procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy , drogą tradycyjną. Po południu Msza św. o godz. 16.00. Składka na hospicja i cele charytatywne.

 1. Prosimy udekorować domy i całą trasę, po której poniesiemy w procesji żywego Boga, który „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Nasz udział w procesji, ołtarze i dekoracje są świadectwem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas. Możliwość spowiedzi codziennie przed nabożeństwami.

 1. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tych procesjach; dzieci, młodzież, starszych. Udział w tych nabożeństwach niech umocni naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii, dokona osobistego uświęcenia oraz wzrostu w miłości braterskiej oraz będzie wyrazem wdzięczności za największy dar od Boga.

 1. Do noszenia feretronów i figur prosimy: Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD i klasa IV i klasy V; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klasy VI i klasy I Gimnazjum.; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i klasy II i III Gimnazjum; Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek (w czwartek – Ireny Plata i Marii Pacholarz , w piątek – Stefanii Zawiślan i Genowefy Jurczak; w sobotę – Marii Soska i Marii Kucia; w Niedzielę – Marii Gródek i Władysławy Pasiut). Figura Serca Pana Jezusa w czwartek – Stanisławy Geniec w piątek – Marty Jurkowskiej , w sobotę – Weroniki Lorek , w niedzielę –Marii Lorek z Centrum i Baldachim – w czwartek Rada Parafialna; oraz Róże Ojców: w piątek – Franciszka Rodaka, w sobotę – Jana Lorka, w niedzielę – Stanisława Gałęziowskiego. Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców : w piątek klasa III, w sobotę klasa II A, w niedzielę klasa II B.

 1. Zapraszamy dzieci, w miarę możliwości w strojach krakowskich do sypania kwiatów i dzwonienia a dzieci klasy II w strojach komunijnych.

 1. – Egzamin dla kandydatów do Sakramentu  Bierzmowania we środę o 15.00 zapraszamy serdecznie  również Rodziców kandydatów
  – Spotkanie Młodzieży w Piątek o 20.00

– Spotkanie Zespołu muzycznego w sobotę o 10.00

-Występ Grupy wokalno muzycznej w Niedzielę na Sumie.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na posadzkę w kościele.