+

Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.   W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.   Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego .   

 4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie  o 17.15 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. W  wtorek i czwartek zapraszam na  godz. 16,30  uczniów klas VIII   na spotkanie    w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  

6. W sobotę  11. Rocznica konsekracji  biskupiej pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża , zachęcamy do modlitwy za Biskupa , którego pasterskiej trosce zostaliśmy przez Boga powierzeni .

7. Spotkania  ; – w czwartek o 16.45  – schola  ;- piątek –  po Mszy św. wieczornej –    ministranci i lektorzy ;   o 19.00 – grupa młodzieżowa ; w sobotę – godz. 9.00. PDMD.

8.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT. Codziennie o 17.30 za wyjątkiem niedzieli i uroczystości   będzie sprawowana   Msza św. o NMP  zwaną Roratami . W niedziele prymaria o godz. 7.00.    

9. Od przyszłej niedzieli   u przedstawicieli Caritasu będzie  można nabyć na stół wigilijny świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze  i   pierniczki św. Mikołaja i świąteczne.

10. Dziś Patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz  św. Cecylia patronuje Organistom, Chórzystom i Scholii . Składamy podziękowania za ich piękną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa.