+

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023

Kategorie: Parafialne

 1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po każdej Mszy św.  odśpiewamy suplikacje i uroczyste Te Deum laudamus modlitwę dziękczynno-przebłagalną za mijający czas. 

3. Jutro Uroczystość Bożej Rodzicielki  Światowym Dniem Modlitw o Pokój.   Msze Święte jak w każdą niedzielę.  Odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

4. W tygodniu w dni powszednie Msze św.   o godz. 6.30 . 

 5. I Czwartek miesiąca  po rannej Mszy św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych. 

6. I piątek miesiąca –   od godz. 16.30 Adoracja Najś. Sakramentu, o 17.30.      

Do   chorych   : ks. Wikariusz od   8.00 , Ks. Proboszcz  od godz. 09.30 .

7. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to Dzień Pomocy Misjom . Składka na wsparcie misji katolickich na całym świecie .  Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego Można nabyć kredę z kadzidełkami oraz korony na pochód w orszaku.

8. W naszej parafii tym roku, po sumie odbędzie się mini-orszak– od jasełek po spotkania kolędowe. –  Z orszakiem  wyruszymy  drogą  od kościoła w kierunku ronda i  z powrotem. Orszak poprowadzi Gwiazda następnie; kawaleria, herod , słudzy, trzej mędrcy, aniołowie, diabły, święta rodzina, zespół  muzyczny, szkolne koło Caritas, chórzyści, Koło Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej,  wszystkich a szczególnie rodziny z dziećmi.

Na zakończenie zapraszam wszystkich   na kiełbaski , strogonow i ,  przepyszny bigos oraz wspólne kolędowanie przy plebani.

9. Plan kolędy jest następujący  :  

Wtorek :  (02.01.24)  od godz. 8:00

Ks. Proboszcz –   BICZYCE GÓRNE – FOLWARK PODLESIE LEWA STRONA DROGI –  od p. Marii Kasieczka do Sylwestra Matysiaka

Środa : (03.01.24)

od godz. 11:00      Ks. Proboszcz-   TRZETRZEWINA CENTRUM –  od p. Stanisława Majcy do p. Albiny Witowskiej

od godz. 14:00      Ks. Marek –  Trzetrzewina – od p. Jarosława Kołodzieja do Marii Kucia.

Czwartek: (04.01.24)  

od godz. 8:00      Ks. Proboszcz –  TRZETRZEWINA ZADZIELE –  od p. Roberta Szołdrowskiego do p. Albiny Jurczak