+

Świętej Bożej Rodzicielki

Kategorie: Parafialne

  1. W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2017 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo.
  1. Podczas dzisiejszej liturgii śpiewaliśmy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź. Dziś za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.
  1. W tygodniu Msze św. tylko o godz. 6.30.
  1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

Składka w uroczystość Trzech Króli, przeznaczona jest na wsparcie misji katolickich na całym świecie.

O godz. 16.00 wystąpi ze śpiewem kolęd nasz Chór Parafialny ,   po mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe i kolędowanie ; Radę Duszpasterską, Caritas i Chór Parafialny. Będzie   okazja, aby podziękować za wytrwałą i ofiarną służbę dla naszej wspólnoty i by wesprzeć się wzajemnie dobrym słowem na dalsze działania.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

7 . U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni.  Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Porządek Wizytacji Duszpasterskiej:

 

Poniedziałek (02.01.) –  godz. 8.00  –  Biczyce Górne – od p. Marii Kasieczka do Edwarda  Ceglarza.                 

 

 

Wtorek  (03.01.) – godz. 8.00 –   Trzetrzewina  k.  Cmentarzy – od p. Bronisława Lorka do p. Rafała Krzyształa.

                            – od 13.00   – Trzetrzewina Zagrody cz.I          – p. Adama Szkarłata do p. Zygmunta Hebdy

 

Czwartek  (05.01) –  od godz. 8.00  –  Trzetrzewina Nakle – od p. Jana Leśniaka    do p. Andrzeja Rodaka

 

Sobota   (07.01) – godz. 8.00 –   Trzetrzewina ,Biczyce Górne i Dolne od p. Marii Florek do p. Andrzeja Ledniowskiego.

Trzetrzewina za Szkołą, koło drogi  – od p. Józefa Zawiślana od p. Stanisława Zawiślana.

 

Niedziela (08.01) – godz. 13.00  – Trzetrzewina nad zakrętami od p. Adama  Lorka do p. Anny Rogalskiej.    

 

Poniedziałek ( 09.01.) – od godz. 8.00 –  Trzetrzewina Łysa Góra od p. Andrzeja Lorka do Mirosława Pasiuta.