+

Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) 01.01.2023

Kategorie: Parafialne

1. Uroczystość Bożej Rodzicielki  Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.  

3. W tygodniu w dni powszednie Msze św.   o godz. 6.30 . 

4. I Czwartek miesiąca  po rannej Mszy św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.  

I piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata – w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego  – po Mszach św. do domów osób chorych, starszych, które nie mogą uczestniczyć w Mszy Świętej w kościele   z Komunią Świętą udadzą się  nadzwyczajni  szafarze Eucharystii.

I sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki -po Mszy św. modlitwa różańcowa  prowadzona przez róże  Ojców; Jana Lorka i Stanisława Gałęziowskiego.

5. W piątek, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 kolędy zaśpiewa nasz Chór Parafialny.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.  Składka na wsparcie misji katolickich na całym świecie .

Można nabyć kredę z kadzidełkami oraz korony na pochód w orszaku.

6. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. 

7. W naszej parafii tym roku, po sumie odbędzie się mini-orszak– od jasełek po spotkania kolędowe. –  Z orszakiem  wyruszymy  drogą  od kościoła w kierunku ronda i  z powrotem. Orszak poprowadzi Gwiazda następnie; kawaleria, herod , słudzy, trzej mędrcy, aniołowie, diabły, święta rodzina, zespół  muzyczny, szkolne koło Caritas, chórzyści, Koło Gospodyń Wiejskich. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej,  wszystkich a szczególnie rodziny z dziećmi.

Na zakończenie zapraszam wszystkich   na kiełbaski z grilla , żurek, przepyszny bigos oraz wspólne kolędowanie przy plebani.

8. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po prymarii zmiana tajemnic dla Ojców i Matek.

9.U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

 Porządek Wizytacji Duszpasterskiej:

Poniedziałek (02.01.23 ) – od 8.00 –

 Trzetrzewina k. Cmentarzy od p.  Bronisława Lorka do p. Rafała Krzyształa.

I KRASNE BICZYCKIE – od p. Tomasza Lorka do p. Pawła Ledniowskiego

Wtorek (3.01.23)  – od godz. 8.00 –  

Trzetrzewina Nakle od p. Jana Leśniaka do p. Andrzeja Rodaka.   

od 14:00: II KRASNE BICZYCKIE –  od p. Adama Fałowskiego do p. Jarosława Adamczyka

Środa (04.01.23) – od 13:00: TRZETRZEWINA WIEŚ –  od p. Stefana Smagi do p. Mieczysława Mordarskiego

od godz. 14.00  –  Trzetrzewina – od p. Jarosława Kołodzieja do Stefana Leśniaka.

Czwartek  (05.01.23 ) –  od 8.00 – 

Trzetrzewina   Niwy – od p. Grzegorza Chramęgi do  Piotra        Górczyk

Sobota (07.01.23 ) –  od 8.00 –   

BICZYCE DOLNE OD ZAKRĘTÓW – od p. Michała Mroza do p. Marka Dunikowskiego

Trzetrzewina – od p. Tadeusza Leśniaka do p. Tadeusza Wnęka

Poniedziałek (09-01.23) od 8:00

TRZETRZEWINA ZADZIELE –  od p. Roberta Szołdrowskiego do p. Albiny Jurczak

od godz. 13.00 – Biczyce Górne  –  od p.  Józefa Bogdańskiego do  p. Jarosława Matrasa.