+

4 Niedziela Zwykła 30.01.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Msze św. w tym tygodniu dni powszednie :  o 6.30 – w poniedziałek , wtorek, piątek , sobota:  o 17.30  – czwartek i piątek i sobota.

3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec   o godz. o godz.7.00, 9.00 i 17.30.

4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

5. W  I czwartek o godz. 17.00  Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową    o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

 6. W I piątek  od godz. 16.30  spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30.      Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00.

7. Spowiedź 30 minut przed Mszą św.  środę , czwartek a w   piątek o 16.30 .

8. Pierwsza sobota miesiąca to szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. O godz. 17.00   modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża Matek p. Władysławy Pasiut. 

9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

10. W tym tygodniu czcimy :      czwartek  – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.  Po  Mszy świętej wieczornej wierni otrzymują błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka oraz łaskę właściwego korzystanie z daru głosu.

 sobotę  –  św. Agatę, męczennicę  , w tym dniu błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.;

11. Miesiąc Luty poświęcony jest w całym kościele modlitwom za konających.