+

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00;  9.00; 11.00 i o godz. 16.00  .

Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania o 12.30  i o 17.00 oraz jutro o godz. 12.30 udzielana będzie w naszym kościele Komunia Święta osobom, które będą uczestniczyć w tych dniach we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

2.   W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.   Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3.  Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbiórka do puszek na caritas Diecezji Tarnowskiej.  Diecezjalne Święto Caritas w sobotę.

4.  W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.

5.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie  przeżywamy Święte Triduum Paschalne   ;

a) panu kościelnemu, panu organiście, pani Kucharce , Szafarzom Eucharystii  

b) scholii,  przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza ministrantom , lektorom , ceremoniarzom  z ich opiekunowi Ks. Wikariuszowi Danielowi.

c) tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami,  

d) bardzo serdecznie dziękuję Członkom naszego parafialnego oddziału Caritas, za trud zrobienia paczek i stroików wielkanocnych oraz za odwiedzenie osób chorych, starszych i potrzebujących. 

e) Parafianom za produkty spożywcze ofiarowane na stół wielkanocny.

f) Dziękujemy Wam za   ofiary składane na potrzeby naszej  świątyni  i przesyłane na konto  konto  parafialne.

 6.  Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.

Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.    

       WESOŁEGO     ALLELUJA!