+

Niedziela Zmartwychwstania 09.04.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie.                            

Msze św. o godz. 7.00;  9.00; 11.00 i o godz. 16.00  .

2. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

3. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny.       Msze Święte będą o godz.   7.00 ,    9.00 ,     11.00.  

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

4. Jutro 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.   Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu, dla naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej.

5.  W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski   datowanego  na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to  niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego.    A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu  i  Akcji Katolickiej.

7.    Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy brali udział oraz włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego:

a) scholii, grupie młodzieżowej, liturgicznej służbie ołtarza ministrantom , lektorom , ceremoniarzom  z ich opiekunem Ks. Wikariuszem.

b) panu kościelnemu, panu organiście, pani Kucharce , Szafarzom Eucharystii 

c) parafianom z  Trzetrzewiny Centrum za przygotowanie świątyni, ołtarza adoracji, grobu Pańskiego .                              

d) Dzieciom i młodzieży z Szkolnego Koła caritas za  zbiórkę żywności dla osób potrzebujących.

e) Paniom naszego parafialnego oddziału Caritas, za trud zrobienia paczek i stroików wielkanocnych oraz za odwiedzenie osób chorych, starszych i potrzebujących. 

e) Parafianom za produkty spożywcze ofiarowane na stół wielkanocny.

f) Dziękujemy Wam za   ofiary składane na potrzeby naszej  świątyni  i przesyłane na konto    parafialne.                                                                                                      Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

8. Drodzy parafianie i goście!   Życzę Wam i waszym rodzinom aby   Chrystus zmartwychwstały napełnił  Wasze serca pokojem, nadzieją i radością i hojnie obdarzy   swoim błogosławieństwem. Wesołego Alleluja !!!