+

Niedziela Palmowa 28.03.2021

Kategorie: Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina

 Niedziela Palmowa – 28.03.2021

 1. Niedzielą Męki Pańskiej – Palmową  rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.  

2.   Dzisiaj Droga Krzyżowa będzie o godz. 1430, a po niej o godz. 1500 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym i Msza Święta. Na  Gorzkich żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego i na dekoracje kościoła na Święta.

3. Możliwość Spowiedzi przed Świętami jest w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1830-1930

4. W związku z wprowadzeniem w ostatnich dniach nowych obostrzeń , bardzo proszę, aby stosować się do zaleceń sanitarnych. W naszym kościele    może być  50 osób, oprócz liturgicznej służby ołtarza. Na zewnątrz może przebywać więcej osób i na zewnątrz będzie też udzielana Komunia Święta.

5. Przypominamy, że związku z nowymi obostrzeniami Ks. Biskup ordynariusz dał możliwość dyspensy   od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane   wszystkim chorym, osobom będącym na kwarantannie i izolacji, tym którzy czują faktyczny lęk i obawę przed zarażeniem.

Dlatego z naszego kościoła od Wielkiego Czwartku przez całe Triduum Paschalne, a także w Niedziele Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będzie transmisja on-line.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Osoby odprawiające praktykę dziewięciu I piątków miesiąca, które nie będą mogły ze względu na obostrzenia przyjąć Komunii Świętej wynagradzającej nie przerywają tej praktyki i będą ją mogły kontynuować w przyszłym miesiącu.

7. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.  

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00.   Adoracja Pana Jezusa do Ciemnicy   po liturgii do godz.23.00.

O 21.00 modlitwę różańcową  o nowe powołania kapłańskie i zakonne,     poprowadzi Akcja Katolicka.  

W tym roku pragniemy kontynuować akcję  „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów  jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek   a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy za konkretnego kapłana .

8. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.

Adoracja od godz. 8.00 , Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.   Droga Krzyżowa o  godz. 1730 , Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00.

Adoracja Krzyża w tym roku będzie przez podejście i przyklękniecie z zachowaniem odpowiedniej odległości między wiernymi.     Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 24.00.

Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

9. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.

W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8.00 do 16.00.  

Święcenie pokarmów  o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 2000.

Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO-  Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00, 11.00 i 16.00.

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

W Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Dodatkowo w Niedzielę Zmartwychwstania o 12.30  i o 17.00 , w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.30 udzielana będzie w naszym kościele Komunia Święta osobom, które będą uczestniczyć w tych dniach we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

6. Prosimy aby zadbać o porządek na grobach bliskich zmarłych.

8. Zbiórka ministrantów ; w  Wielki Czwartek   o 9.00.

Przy cmentarzu  jest do użytku toj toj.