+

Niedziela Palmowa 10.04.2022

Kategorie: Parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina

 Niedziela Palmowa – 10.04.2022

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz.11.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Jest to doskonała okazja ku temu, aby obejrzeć dobry film „Pasja” Mela Gibsona ,aby przypomnieć sobie niezwykły obraz, który pokazuje, jak mogła wyglądać droga krzyżowa Jezusa oraz jego śmierć.  

4. W Wielką Środę jeszcze możliwość spowiedzi od 17.00 do 18.00. ( 5 spowiedników)

5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa  do godz.23.00.

O 21.00 modlitwę różańcową  o nowe powołania kapłańskie i zakonne,     poprowadzi Akcja Katolicka.  

W tym roku pragniemy kontynuować akcję  „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów  jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek   a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy za konkretnego kapłana .

6. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Obowiązuje post ścisły.

Adoracja od godz. 8.00 , Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.   Droga Krzyżowa o  godz. 1730 , Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00.

Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.  

Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 24.00.

8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim  od 8.00 do 16.30.  

Błogosławieństwo  pokarmów  o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ i REZUREKCJA. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”.  Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

9. Prosimy do niesienia: baldachimu–  Radę Parafialną ; chorągwie –  Różę Ojców; Edwarda Olesiaka ; feletrony i figury ;  Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VII  ; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej; Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek; Marii Lorek z Centrum i Władysławy Pasiut, Figura Serca Pana Jezusa Róża Ojców;  Józefa Żelasko.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO-  Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00 i 16.00

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

11.  Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

12. Prosimy aby zadbać o porządek na grobach bliskich zmarłych.

13. Spotkania :  – Dzieci I komunijnych i Rodziców  wtorek godz. 18.00.

                             – scholii wtorek

                            – Lektorzy i ministranci    czwartek  godz. 10.00