+

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy nazywaną Białą jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego i kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. W związku z tym , aby umożliwić Wam udział w uroczystościach kanonizacyjnych transmitowanych przez Telewizję Polską (27.04.2014 od godz.10.00 ) suma z o godz. 11.00 zostanie odprawiona o godz. 14.00 . Na Mszy św. o godz. 16.00 zamiast Nieszporów będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać członkom Caritasu Parafialnego, woluntariuszom i darczyńcom za wszelką pomoc w organizowanych akcjach charytatywnych na terenie parafii.
2.
3. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia to ogień symbolizujący Miłosierdzie Boże . Możemy odebrać ją i zanieść do swoich rodzin. W ten sposób każda osoba będzie mogła doświadczyć blasku Bożego Miłosierdzia. „Jan Paweł II wzywa i prosi nas Polaków, abyśmy tę Iskrę Miłosierdzia, tę prawdę o miłosierdziu bożym zanieśli na cały świat – do naszych rodzin, miejsc pracy, instytucji publicznych”. Zachęcamy , aby we wszystkich domach, dziś w dniu kanonizacji, wspólnie, przy zapalonej świecy, odmówić modlitwę. „Z niej ma powstać bukiet modlitewny z Polski, który Jan Paweł II zaniesie do Boga” „W miłosierdziu bożym świat znajdzie pokój a człowiek szczęście”
4.
5. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek- Uroczystość św. Wojciecha, bpa i mecz. , Głównego Patrona Polski ; wtorek – św. Katarzyny Sieneńskiej ; czwartek – św. Józefa , Rzemieślnika; w piątek- św. Atanazego, bpa i dokt. Kośc. ; w sobotę – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

6. Rozpoczęcie nabożeństw majowych we czwartek. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 16.00. Zachęcamy by podtrzymywać piękną tradycję śpiewania Litanii do Matki Bożej przy Kapliczkach. Prosimy o to Matki i Ojców szczególnie z Róż Różańcowych , zachęcamy do włączenia się młodzież i dzieci

7. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca maja. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Różańcowych dla dzieci i młodzieży.
8. Z posługą do chorych udamy się w piątek o 8.00 prosimy o zorganizowanie pojazdów.

9. W Uroczystość NMP Królowej Polski Msze Święte o 7.00, 9.00 11.00 i 16.00.
10. W sobotę – w uroczystość MB Królowej Polski – Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Wielogłów przybliżą nam historię szkaplerza karmelitańskiego i przywileje z nim związane. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza – znaku Matczynej opieki Maryi. Serdecznie zachęcamy. Przy tej okazji będzie można przy wyjściu z kościoła wesprzeć materialnie budowę przedszkola przy klasztorze sióstr.

11. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

12. Finał XX Konkursu Palm Wielkanocnych Gminy Chełmiec odbędzie się 29 kwietnia(wtorek) o godz. 15.30 w Zespole Szkół w Chełmcu.

· Spotkania: – Ministranci i Lektorzy we środę po Wieczornej Mszy Św.
– Młodzieży w Piątek o 19.00 ; PDMD w sobotę o 10.00