+

8 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś rozpoczyna się 40-godzinne Nabożeństwo, które jest wynagrodzeniem za grzechy pijaństwa i inne grzechy. Adoracja wg następującego porządku:

 

13.30  – Msza św. i rozpoczęcie Adoracji

 

Godzina   Poniedziałek Wtorek
14.00 Róże;

 

Jana              Lorka

Franciszka   Rodaka

Marii             Wielgus

Stanisława   Gałęziowskiego

Ignacego       Lorka

Franciszka    Lorka

Edwarda       Olesiaka

Stanisława     Gajdy

 
15.00 Dzieci i

Matki

Marii         Pacholarz

Marii         Soska

Ireny          Plata

Marii         Kucia

Stefani               Zawiślan

Władysławy      Dulak

Marii                Gródek

 Marii           Lorek z Nakla

16.00 Młodzież Gimnazjalna (III) i  Szkół  Średnich Gimnazjalna (I, II) i  Szkół  Średnich
16.30 Matek Weroniki Lorek (Wysokie

Genowefy     Jurczak

Marii     Lorek  (Centrum)

 

Władysławy       Pasiut

Marii    Lorek  (Centrum)

Stanisławy         Geniec

Anety                 Rams

Marty             Jurkowskiej

17.00 NIESZPORY   I   MSZA      ŚWIĘTA

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 2. Dzieci klas 0-III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami zapraszają wszystkie babcie i dziadków  na Dzień  Seniora, który odbędzie się w jutro o godz. 9.00 w   Szkole w Trzetrzewinie.

 

 1. Najbliższa środa jest Środą Popielcową, rozpoczynającą Wielki Post i rozważanie Męki Pańskiej. Msze św. z posypaniem głów popiołem, który jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia do 60-tego roku życia(post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych.
 2. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny  w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

 Składka  w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

 1. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 2. W I piątek od godz. 16.30 spowiedź; Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Msza św. a po niej Nabożeństwo do NSPJ i zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci ; o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży gimnazjalnej. (Dla Gimnazjalistów jest to przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania); droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9.00.
 3. W piątek udamy się do chorych. Ks. Proboszcz od godz. 8.00 i ks. Krzysztof od godz. 7.30.
 4. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Porządek: o 17.00 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek Marii Lorek z Centrum; o 17.30 Msza św. i Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP oraz Apel.
 5. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
 6. Spotkanie: Ministranci czwartek 17.00 , Lektorzy czwartek po wieczornej Mszy Św.  ; PDMD w sobotę po nabożeństwie drogi  krzyżowej, schola……

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek .
 2. W niedziele Wielkiego Postu po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa; Gorzkie Żale i Msza  św..  Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił  Ks. Dominik Stolarz z Chomranic  .
 3. „Bóg zapłać” za ofiary na cele inwestycyjne w parafii.