+

8 Niedziela Zwykła 27.02.2022

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś, w ostatnią niedzielę lutego,   rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. Dziś  ,w poniedziałek i wtorek Nabożeństwo    40-godzinne  , które jest wynagrodzeniem za grzechy pijaństwa i inne grzechy. Według   porządku podanego w ubiegłą niedzielę. 

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

4. 2 marca przypada Środa Popielcowa, rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i 17.00.        Składka  w tym dniu   przeznaczona na cele charytatywne.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

7. W tym tygodniu w I czwartek o godz. 17.00 Akcja katolicka poprowadzi modlitwę o pokój oraz o uświęcenie kapłanów i nowe powołania

8. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątki : dla dorosłych o godz.17.00 (w I piątek poprowadzi Akcja Katolicka), dla młodzieży o 19,00 ;  w sobotę o godz.9.00 dla dzieci.   Spowiedź święta w I czwartek i I piątek  od godz.16.30.

Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00.

 9. W niedziele  Wielkiego Postu po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa;  Gorzkie Żale i Msza  św..  Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił  Ks. mgr Łukasz Kuczaj  – wikariusz z parafii Marcinkowice.

10. I sobotę    o 17.00  modlitwę różańcową, o pokój  w Europie i zaprzestanie wojny   poprowadzi Róża Matek  Marii Lorek z Centrum .

11. W przyszłą niedzielę po prymrii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.