+

7 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dziś  ,w poniedziałek i wtorek Nabożeństwo    40-godzinne  , które jest wynagrodzeniem za grzechy pijaństwa i inne grzechy. Według następującego porządku:  

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.:  7.00 , 9.00 i 17.00 . Składka  w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

4. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.  Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu.   

Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątki o godz.17.00 , dla młodzieży o 19,30 ;  dla dzieci w sobotę o godz.9.00.   

7. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu ,które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko co w jego mocy , by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.  

8. W niedziele  Wielkiego Postu po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa;  Gorzkie Żale i Msza  św..  Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił  Ks. mgr Adam Cieśla  – wikariusz z parafii Chomranice.

9. Spotkania : aspiranci wtorek o 17.30 , włączenie do grona ministrantów w piątek o 17.30; ministranci  – środa o 19.00 sala gimnastyczna.