+

7 Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Kategorie: Parafialne

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus   wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Dziś po prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. 

4. W tym tygodniu przypada  14 rocz. śmierci + Ks. Prałata Stanisława Pieprznika długoletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. za spokój jego duszy w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. wspólna modlitwa przy grobie Kapłana.

5. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych oraz z kl. IV w środę od 17.00.

6. W tym tygodniu   pierwszy czwartek i pierwszy piątek  miesiąca.  W czwartek   modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne .  Okazja do spowiedzi świętej   o godz. 17.30.

7. W piątek od 17.00 adoracja i spowiedź. O 18.00 litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Msza św. Po Mszy św.    zmiana tajemnic Różańcowych dla dzieci i młodzieży .

W piątek z posługą do chorych udamy się od godz. 15.00.

 8. W tym tygodniu czcimy : poniedziałek – św. Karol Lwanga i Towarzysze, męczennicy z Ugandy, środa  – św. Bonifacy patron Niemiec,  sobota – św. Jadwiga królowa Polski.

 9. Parafia św. Małgorzaty zaprasza do bazyliki na Koncert Papieski w 40 rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w sobotę na godz. 19:00. I na Festyn Parafialny w przyszłą niedzielę od godz. 13:00 na parkingu parafialnym.