+

6 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

  1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Msze św. w porządku niedzielnym.

 

2.W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30  i  wieczorem 17.30.

We środę –   nowenna do MB Nieustającej Pomocy  ; w piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W przyszłą niedzielę składka na utrzymanie WSD w Tarnowie .

 

4.Spotkania:

Młodzież w ramach przygotowania do Bierzmowania Klas III we wtorek o 17.30  ;   Lektorzy Zbiórka we środę na 17.30   ;  Ministranci Zbiórka Czwartek na 17.00  ;  Młodzież Piątek na 19.00  ; Scholi w sobotę o 10.00.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam :

Wtorek   –  święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa.  Misjonarze Słowian,  wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę).   Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

 

Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych.   Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny  i urodziny, składamy najlepsze życzenia.