+

6 Niedziela Zwykła 11.02.2024

Kategorie: Parafialne

1.W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę. 

Dzisiaj również rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  

2. Dziś w poniedziałek i wtorek Nabożeństwo    40-godzinne  , które jest wynagrodzeniem za grzechy pijaństwa i inne grzechy. Według   porządku podanego w ubiegłą niedzielę. 

3. Msze św. w dni powszednie : poniedziałek, wtorek –  godz. 14.00 i 17.30 ;

 piątek –  godz.17.30 ;  –  i czwartek i sobota  –  godz. 6.30.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy  okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem     o godz.   7.00,     9.00    i    17.30.

W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas.

W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny , zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.    Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

 7. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątki : o godz.17.00.   w sobotę o godz.10.00 dla dzieci. 

 8. W niedziele  Wielkiego Postu   o godz. 14.30 Droga Krzyżowa; o 15.00 – Gorzkie Żale i Msza  św..  Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił  Ks. mgr Piotr Cichoń   – wikariusz z parafii Chomranice .

9. Kurs przedmałżeński w Parafii w Nowym Sączu odbędzie się w terminie od 11.03 – 16.03.2024 r. Spotkania odbywać się będą w sali Przemienienia ul. Ducha Świętego 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu 11 marca 2024 r. o godz. 18.00.