+

6 Niedziela Wielkanocy

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. O 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Dziś również , wybory w naszej Ojczyźnie do Parlamentu Europejskiego. Módlmy się o mądre wybory Polaków.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: poniedziałek- św. Filipa Nereusza, prezb., ; w czwartek – św. Urszuli Ledóchowskiej, zak., sobotę- święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.

3. Jutro przypada Dzień Matki ,ten dzień zwraca uwagę na to, jak matki poświęcają się dla swoich rodzin , ma również zbliżać rodziców do swoich dzieci. Wiersz „Matczyne serce” ; Tak bardzo kochać potrafi Matka – miłością piękną, jak kwiat w zieleni – Tylko czy każdy z nas do ostatka – to Jej uczucie umie docenić? Zapraszamy jutro o godz. 18.00 na nabożeństwo w intencji wszystkich matek. Dzieci z naszej szkoły przygotowały krótką akademię.

4. O jutra do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia. W poniedziałek , wtorek i środę o godz. 18.00 będzie procesja wokół kościoła, śpiew Litanii do Wszystkich Św. i modlitwy przy krzyżu misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo w pracach, a potem Msza św. W Biczycach Górnych w środę o godz. 18.00 w Kaplicy koło p. Wnęków , Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy .

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Przygotowujemy się do przeżycia Uroczystości Prymicyjnych. Uroczystość prymicji niech będzie w parafii przede wszystkim okazją do wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa i powołania do posługi kapłańskiej.

7. Przygotujmy się duchowo i zewnętrznie. Duchowo przez przystąpienie wszystkich uczestników uroczystości prymicyjnej do sakramentu spowiedzi , co umożliwi im przyjęcie Komunii św. z rak Prymicjanta.

8. Zewnętrznie przez dekoracje.

9. W sobotę 31 maja 2014 o godz. 9.00 w katedrze w Tarnowie 31 diakonów a wśród nich nasz rodak, diakon Paweł Zawiślan przyjmą święcenia kapłańskie . Będzie możliwość wyjazdu autokarem z parkingu przy kościele o godz. 7.00 rano. Chętnych na wyjazd proszę o zgłoszenie.

10. W sobotę o godz. 17.00 będzie powitanie Księdza Prymicjanata przy bramie na granicy parafii w Biczycach Dolnych i przyjazd do kościoła . Ze względu na bezpieczeństwo na drodze nie organizujemy rowerzystów i motocyklistów . Podczas przejazdu będzie towarzyszyć banderia konna.

11. O 18.00 Ksiądz Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe , po nabożeństwie uda się do domu rodzinnego.

12. W niedzielę o 10.45 Ksiądz Prymicjant w procesji uda się z plebani do kościoła . 11.00 Msza Prymicyjna, z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwo prymicyjne.

13. Do niesienia feletronów i figur prosimy: Obraz św. Stanisława Kostki – klasy V; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VI; Figura MB – dziewczęta z klasy I Gimnazjum; Figura MB z Dzieciątkiem – Róża Matek Władysławy Pasiut , Obraz Serca Pana Jezusa- Marii Lorek z Centrum; Figura Serca Pana Jezusa – Róża Ojców Ignacego Lorka; Baldachim – Rada Parafialna. Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców z Gimnazjum. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz uczniów klasy II w strojach Komunijnych. a. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, proszę wszystkich o modlitwę aby wiernie i z oddaniem pełnił służbę Bogu i ludziom.

14. Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek w 2 niedzielę czerwca.

15. Spotkania: – ministranci i lektorzy we środę po majówce ; – Młodzież w piątek o 19.00 – Zespół wokalno – muzyczny w sobotę o 10.00