+

6 Niedziela Wielkanocy

Kategorie: Parafialne

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.   

2. Dziś w niedzielę 26 maja br.  odbywają się wybory do   Parlamentu Europejskiego. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.  Dlatego bardzo zachęcamy Was,  do wzięcia udziału w wyborach   i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

3. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.                             Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Przed wieczorną Mszą św.   będzie procesja wokół kościoła, śpiew Litanii do Wszystkich Św. i modlitwy przy krzyżu misyjnym o urodzaje i  błogosławieństwo w pracach.  

W Biczycach Górnych we środę w Kaplicy koło  p. Wnęków o godz. 19.00, Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

6. W środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie z Parafialnym  Zespołem Synodalnym.

7. W piątek, na zakończenie nabożeństw majowych ,oraz rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  

8. W I sobotę, 1 czerwca    zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi  wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka. O godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek p. Stefani Zawiślan.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca .

10. Jednostka wojskowa wraca do Nowego Sącza,   jest to   decyzja Ministra Obrony Narodowej. Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” staropolskim Bóg Zapłać wyraża swoją wdzięczność Parafianom za złożone podpisy pod apelem w sprawie przywrócenia jednostki wojskowej w Nowym Sączu  oraz wszystkim zaangażowanym w tę sprawę. Podpisów na Sądeczczyźnie zebrano ok 30 000.

 11. W środę (22 maja) odbyło się spotkanie Rady Parafialnej.

Planujemy w tym roku ;  a) dokonać ; drenaż ,izolacji i ocieplenia fundamentu wokół kościoła

 b)  odnowić elewację naszej świątyni ;

c)  dokonać renowacji drzwi zewnętrznych   ;

Fundusze na te prace tak jak w poprzednich latach w kopertach od każdej rodziny po ok 100 zł (można w całości lub w ratach), mile widziane (tak jak dotychczas) ofiary od pracujących kawalerów i panien.        

Wpłat można dokonywać również na konto: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Pocieszenia w Trzetrzewinie ; 

Numer  konta:  64 8811 0006 0000 0049 8128 0001
 z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła. 

12. Spotkania ; młodzieży – piątek o godz. 19.00; PDMD – sobota o godz. 10.00; w ramach Dnia Dziecka organizowany jest wyjazd ministrantów i lektorów  na turniej piłki halowej do Krościenka. Wyjazd w sobotę o godz. 11.45. Zapisy u ks. Daniela.