+

6 Niedziela Wielkanocy

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. O 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Dziś – zbiórka ofiar do puszek – w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu .

2. W naszej parafii jest to dzień w którym 20 dzieci przeżywa Uroczystość I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00 .

3. W czasie „Białego Tygodnia” dzieci Pierwszokomunijne przychodzą na godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia za dar Eucharystii. W środę podczas nabożeństwa Fatimskiego akt ofiarowania się Najświętszej Marii Pannie. W piątek dzieci złożą przyrzeczenie abstynencji od papierosów i alkoholu.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii św. oraz za dar ołtarza którym są ; odnowione 2 puszki do rozdzielania Komunii św. i gong.
5. Od jutra do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 będzie procesja wokół kościoła, śpiew Litanii do Wszystkich Św. i modlitwy przy krzyżu misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo w pracach, a potem Msza św. W Biczycach Górnych we wtorek o godz. 18.00 w Kaplicy koło p. Wnęków , Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo w pracy .
6. We środę przypada 13 dzień miesiąca i rocznica objawień Fatimskich. Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją i modlitwami o urodzaje o godz. 18.00. Kazanie wygłosi , ks. mgr Mateusz Hojdak z Chomranic. Zapraszamy na to Nabożeństwo i prosimy, aby wzdłuż tradycyjnej trasy procesyjnej na Krasne Biczyckie przystroić okna domów obrazami. O przygotowanie ołtarza przy kapliczce prosimy Rodzinę Szpilowskich. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą Ojcowie i Matki Dzieci Komunijnych.

7. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Również w piątek o 17.30 spowiedź dzieci z klas III z ok. I Rocznicy Komunii Św. po Mszy Św. próba w kościele wraz z rodzicami .
W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie z Radą parafialną.

8. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III będą przeżywać I rocznicę Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00.
9. W przyszłą niedzielę składka na pokrycie kosztów prac wykonanych na cmentarzach.

10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: w czwartek – Św. Macieja Apostoła ; w sobotę – Św. Andrzeja Boboli, kapł. , i mecz., Patrona Polski. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia wśród nich Pasterzowi diecezji-Bpowi Andrzejowi oraz p. Organiście życzymy obfitych łask Bożych i zachęcamy do modlitwy w ich intencjach.

11. Dziś również , wybory w naszej Ojczyźnie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
W związku z tym wypada przypomnieć najpierw o prawie i obowiązku katolika udziału w wolnych wyborach dla pożytku dobra wspólnego jest to również odpowiedzialność za siebie i innych. A zatem dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania, ponieważ jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy Ojczyzny.

Ludzie wierzący winni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym.
Tak więc prosimy , o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, o liczny udział w wyborach prezydenckich. Matce Bożej, Królowej Polski, polecamy tę ważną dla nas wszystkich sprawę.

12. Spotkania:
– Młodzież Klas I i II Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania w środę o 18.00
– Młodzież w Piątek o 19.30
– Wyjazd Ministrantów i Lektorów na Laser Szot w sobotę o 7.40 z parkingu przy kościele .