+

6 Niedziela Wielkanocy 14.05.2023 r

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś nasza diecezja dziękuje Panu Bogu za 50-letnią obecność w Kongu i posługę tarnowskich misjonarzy w 12 krajach świata. Włączmy się w tę jubileuszową modlitwę, dziękując za misyjny zapał wielu tarnowskich prezbiterów związku z jubileuszem zapraszamy w  czwartek i piątek po wieczornym nabożeństwie    na  projekcję 30 minutowego  filmu o ks. Janie Czubie w misjonarzu   zamordowanym w Loulombo w Republice Konga 1998 roku.  

 2. W naszej parafii  21 dzieci przeżywa    I Komunię Św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

3. W czasie „Białego Tygodnia” dzieci Pierwszokomunijne przychodzą na godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia za dar Eucharystii. 

4. Od jutra do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed  Uroczystością Wniebowstąpienia. Przed wieczorną Mszą św.   będzie procesja wokół kościoła, śpiew Litanii do Wszystkich Św. i modlitwy przy krzyżu misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo w pracach, a potem Msza św.                                      

5. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku.   Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym rodzinom oraz całej Ojczyźnie.

6.  W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.   

7.  W piątek   rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

8. Uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w  Jej  sądeckim  Sanktuarium,    w dniach 19 do 22 maja 2023 r.

9. Dziękuję : a)  rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii św. oraz  za  dar ołtarza – pulpit ołtarzowy na mszał ,

b) p. Zbigniewowi  Grabarzowi i Mirkowi za prace związane z usunięciem przyczyn awarii i przywrócenia wody  na cmentarzu

c) Firmie Perfect Garden p. Anny Pasiut  za prace ogrodnicze  i posadzenie tui przy wejściu od parkingu.

10. Składka w  przyszłą niedzielę III niedzielę miesiąca  przeznaczona będzie na pokrycie kosztów  malowania naszej świątyni .

11. Stowarzyszenie  Koło Gospodyń  Wiejskich w Trzetrzewinie zaprasza na spotkanie seniorów 60 + dnia 24 maja 2023 roku ,tj. we środę o godzinie 16:00 do salki pod plebanią    na gorący posiłek ,   rozmowę i wspólnie spędzony czas przy stole.       Spotkanie jest bezpłatne.  Zabierzcie ze sobą dobry humor a o resztę zadbają nasze gospodynie.    Planowane są 3 spotkania.    Prosimy o zapisy na numer telefonu      6 9 8  6 7 5   4 3 8  u p. Małgorzaty  do dnia 22 maja 2023.