+

6 Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.  

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych     Msza św. jest   o godz. 18:00 i po niej o 18:30 nabożeństwo majowe.

3.Od jutra do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed  Uroczystością Wniebowstąpienia. Przed wieczorną Mszą św.   będzie procesja wokół kościoła, śpiew Litanii do Wszystkich Św. i modlitwy przy krzyżu misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo w pracach, a potem Msza św.                                  Tradycyjnie Msza św. W Biczycach Górnych w Kaplicy w poniedziałek o godz. 19.00.   

4.  W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.  Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

6. Egzamin uczniów klasy VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek o 15.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy także rodziców kandydatów.

7. W przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjadą na przedpołudniowe Msze Święte bracia klerycy redemptoryści z Tuchowa , którzy podzielą się z nami charyzmatem redemptorystów oraz poprowadzą modlitwę w intencji pokoju. Po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjny biuletyn „Rodzina Odkupiciela”, poświęcony zagadnieniu pokoju, z którego dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na budowę domu w Tuchowie dla dzieci niepełnosprawnych.

8. W przyszłą niedzielę 29 maja przypada 2 rocznica śmierci śp. Ks. prałata Mariana Stępnia. Zapraszamy na mszę św. za śp. ks. Prałata o godz. 11.00. Po Sumie  –  w duchu wdzięczności za posługę w naszej parafii – w procesji udamy się do grobu  , by modlić się   aby   radował się wiecznie w niebieskiej chwale.  

9. Dziś sądeckie parafie rozpoczynają wydarzenie o nazwie „Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. W ramach tej inicjatywy na placach i ulicach miasta można będzie spotkać osoby dzielące się swoją wiarą i zapraszające na modlitewne spotkania, tzw. „Wieczory świadectw”. Odbywać się one będą przez cały czas trwania nowenny przed Zesłaniem Ducha Św. czyli od piątku 27 maja do soboty 4 czerwca w wybranych parafiach. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Szczegółowe informacje znajdują sią na plakacie. Zachęcamy wszystkich, byśmy w tym czasie chętniej podejmowali między sobą rozmowy na temat wiary. Niech to będzie czas dawania osobistego świadectwa.