+

5 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii.

 2. Od jutra msze św. w dni powszednie będą odprawiane rano o 6.30 i wieczorem o 17.30.

3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.  Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

Zapraszamy  wszystkich  chorych i starszych, seniorów do naszej świątyni.

O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o 9.00  Msza św.  oraz błogosławieństwo chorych na sposób lourdzki – polega ono na indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem.  

Po nabożeństwie Caritas zaprasza na wspólne spotkanie na plebani.   

Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. W  piatek po wieczornej Mszy św. spotkanie Synodalnego Zespołu Parafialnego. Temat „Parafia  terytorialna a personalna troska jej własnego Pasterza”

5. Spotkania :wtorek  godz. 17.30 – Ministranci i Lektorzy ;  środa o godz. 19.00 sala gimnastyczna- ministranci ; piątek – o godz. 16.30  PDMD;  o godz. 19.00  Młodzież  grupa Młodsza, o godz. 20.00 grupa Starsza;   sobota o godz. 8.00 wyjazd ministrantów i lektorów młodszych na  drugi etap turnieju piłki halowej do Nowego Sącza ; o godz. 11.00 próba śpiewu Scholii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej , najmłodszym czytelnikom polecamy Promyczek Dobra, oraz mały Gość Niedzielny.

7.Kurs przedmałżeński w PARAFII ŚW. MAŁGORZATY W NOWYM SĄCZU odbędzie się w terminie od 02.03 – 12.03.2020 r. /codziennie o godz. 18.00/.

SPOTKANIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W SALI PRZEMIENIENIA – UL. DUCHA ŚWIĘTEGO 2.

Zapisy na pierwszym spotkaniu 02 marca 2020 r. o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu patronują nam:  

poniedziałek św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

wtorekwspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

piątek  – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy.

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, jako m.in. patrona zakochanych. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.