+

5 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Msze św. dni powszednie Msze św. rano o godz. 6.30 ; tylko w środę, piątek i sobotę o godz. 17.30.

3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych do naszej świątyni. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o 9.00 Msza św. oraz błogosławieństwo chorych na sposób lourdzki – polega ono na indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem nad głową każdego chorego.
Po nabożeństwie Caritas zaprasza na wspólne spotkanie na plebani. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa .

3. W środę 17.30 spotkanie młodzieży kl. III gimnazjum i kl. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Synodalnego Zespołu Parafialnego. Temat „Rodzina w potrzebie”

5. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

6. W piątek o 17.30 podczas Mszy św. posługę ministranta przyjmie 5 aspirantów. Zapraszamy na tą uroczystość Rodziców. Wszystkich proszę o modlitwę w ich intencji by posługę w kościele pełnili chętnie, pobożnie na chwałę Bożą i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

7. Spotkania :piątek o godz. 19.45 młodzież; sobota o godz. 10.00 PDMD

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej , najmłodszym czytelnikom polecamy Promyczek Dobra, oraz mały Gość Niedzielny.

9. W tym tygodniu patronują nam:
poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego
czwartek – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.