+

5 Niedziela Zwykła 06.02.2022

Kategorie: Parafialne

1.     Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

Po prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

 2. Msze św. w dni powszednie : o 6.30 – poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota; o godz. 17.30 – środa ( Koronka uwielbienia Boga ze Św. Michałem Archaniołem) i piątek 9 Koronka do Bożego Miłosierdzia).

3. W środę o godz. 16.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami .

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, Caritas, Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek , 11 lutego, dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.  

Zapraszamy starszych i chorych : od godz. 8.30 możliwość spowiedzi o 9.00    dzieci i młodzież przedstawią   program religijny a po nim  Msza św.  i błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem .

4. Spotkania:

a) Zbiórka ministrantów i lektorów we środę po Mszy Świętej

b) Kółko szachowe w piątek o 16.00

c) W przyszłą sobotę to jest 12 lutego o godz. 9.00 odbędzie się parafialny turniej o Puchar Księdza Proboszcza. Liczba uczestników jest ograniczona do 12 osób. Osoby chętne zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.

5. W dniach 27.05-3.06 organizowany jest wyjazd na Chorwację i Słowenię w Alpy Julijskie. Wyjazd organizuje parafia Trzetrzewina i Tęgoborze. Zapisy dla młodzieży od siódmej klasy wzwyż. Liczba miejsc przypadająca naszej parafii to 20 osób. Koszt to 1720 zł. Program jest w gablotce.

 6.  W tym tygodniu czcimy:  czwartek – św. Scholastyka ; piątekwspomnienie Matki Bożej z Lourdes.   

7. „Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji.

Rozpoczęcie w piątek 11 marca 2022 r. o godz. 19.00 . Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach”.

8.  Dziękujemy ;   Parafianom   z   Trzetrzewina   Wieś  od Stefana Smagi do Mieczysława Mordarskiego    oraz  Trzetrzewina  od p. Jarosława Kołodzieja  do p. Stefana Leśniaka,    za pomoc w rozbiórce   dekoracji świątecznej .

Zamontowanie w kościele  lamp: p. Krzysztofowi Jacakowi i Ryszardowi Ledniowskiemu.

Proszę  zadbać o prządek na cmentarzach przy grobach bliskich po ostatnich wichurach.