+

5 Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

Kategorie: Parafialne

1.   Piata niedziela Wielkiego Postu zmienia  charakter tego okresu na bardziej pasyjny , w naszej Ojczyźnie zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.  Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

Na Gorzkich Żalach  składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.  

3.  W tygodniu Msze św.  :godz. 6.30 ; środa  18.00  piątek o  6,30 i 17.30 ;  

4.Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. W środę dodatkowo spowiedź od 16.30 do 18.00 (6 spowiedników). Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

5. W piątek  o godz. 17.30 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń trzeźwościowych    młodzieży kl. VIII   przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W piątek zapraszamy dzieci ,młodzież i  starszych  na  Drogę  Krzyżową  po drogach naszej parafii. O godz. 17.30 Msza św. Po Mszy św. wyruszymy z kościoła drogą do starej szkoły i zakończymy przy krzyżu na tzw. Pagorku nad domem Zawiślanów. Prosimy zabrać znicze, które złożymy pod Krzyżem.

7. W pierwszą sobotę miesiąca   w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność po Mszy św. o 6.30 modlitwa różańcowa   , poprowadzi Róża Matek  Weroniki Lorek

8. W przyszłą niedzielę   zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.  

9. Najbliższa niedziela, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową.   Błogosławieństwo palm  i uroczysta procesja z palmami   o godz. 11.00.  

Składka przeznaczona   na WSD w Tarnowie.

10. Caritas rozprowadza Baranki , Paschaliki Wielkanocne i kartki świąteczne ,  można też nabyć  własnoręcznie wykonane przez dzieci palmy  , dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki .

11. Spotkania : wtorek o 16.00 -aspiranci ;18.00 Młody Asyż ; czwartek 18.00 – LSO  ;   sobota   9.00 – ucz. Kl. III  wraz z rodzicami i świecami od chrztu.

12. W niedzielę 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa.

Jan Paweł II – człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień.

Marsz  odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 13:00, wyruszy on z Placu Sobieskiego w Tarnowie, by następnie przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej Katedrze.     

Również  02.04.2023 r. Banderia Konna „ISKRA” Dolina Dunajca oraz Lokalna Grupa Działania Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej organizują przemarsz w obronie czci Jana Pawła ll.    Wyjście z Targowicy w Starym Sączu godzina 13.45. Przemarsz zakończy się pod Ołtarzem Papieskim   Modlitwą Różańcową.  

13. Drodzy parafianie   , została zakończona renowacja naszej świątyni. Zostały pięknie odrestaurowane ściany , ołtarze, obrazy i stacje drogi krzyżowej. Mam nadzieję ,że odnowa tej świątyni stanie się miejscem jeszcze bardziej sprzyjającym naszej modlitwie.  Chciałbym podziękować z całego serca wszystkim  Ofiarodawcom i w dalszym ciągu  proszę o ofiary na całkowite  pokrycie kosztów tej renowacji. Niech Bóg hojnie wynagradza Waszą ofiarność.

14. Składamy „Bóg zapłać”: za posługę w kościele podczas Rekolekcji św.

– p. Kościelnemu, Organiście  

– Delegacji za podziękowanie O. Rekolekcjoniście   

– Pani Kucharce za przyrządzanie posiłków podczas Rekolekcji i spowiedzi.

– Wszystkim, którzy brali udział w  tych Rekolekcjach.