+

5 Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

Kategorie: Parafialne

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

Na Gorzkich Żalach  składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

3. Do świąt paschalnych pozostało   już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy:   parafialne rekolekcje i spowiedź święta  dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.  

4. We wtorek będziemy   obchodzili uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa,  będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.  Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 zaśpiewa  chór parafialny. (o 17.00 próba chóru) .

Zakończenie rekolekcji dla dorosłych. Składka na cele misyjne Zgromadzenia Księży Michalitów.

5. W piątek zapraszamy dzieci ,młodzież i  starszych  na  Drogę  Krzyżową w intencji Ojczyzny,  Polski i Polaków  o zgody narodową i poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci   .     O godz. 17.30 Msza św. Po Mszy św. wyruszymy z kościoła drogą do starej szkoły i zakończymy przy krzyżu na tzw. Pagorku nad domem Zawiślanów. Prosimy zabrać znicze, które złożymy pod Krzyżem. Rozważania poprowadzą przedstawiciele Grup Parafialnych.

6. Najbliższa niedziela, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową.   Błogosławieństwo palm  i uroczysta procesja z palmami   o godz. 11.00.     Składka przeznaczona   na WSD w Tarnowie.

7. Spotkania : środa  18.00- aspiranci; czwartek 18.00 – tenis stołowy;  Zapraszamy na stoisko z ręcznie wykonanymi palmami, dochód na wakacyjny wyjazd dzieci.                                                                                                         W następną niedzielę zapraszamy do zakupu domowo wypiekanych babek wielkanocnych.     Dochód przeznaczony na majowy wyjazd dzieci z grup parafialnych .