+

5 Niedziela Wielkanocy 15.05.2022

Kategorie: Parafialne

 1.Dziś piąta niedziela Wielkanocy.    

2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 . Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Jutro zostanie poświęcony   obraz św. Andrzeja Boboli , który przez rodzinę Faronów został ufundowany do naszego kościoła. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym rodzinom oraz całej Ojczyźnie.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.  

4. W piątek  o godz. 18.00 spotkanie modlitewne i poświęcenie krzyżyków dla  młodzieży kl.    VIII    przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.       

5. Zapraszamy wszystkich chętnych w piątek o godz. 21.00 na Drogę Światła ulicami naszej Parafii. Takie nabożeństwo organizuje się w okresie wielkanocnym bo jest związane ze Zmartwychwstałym Panem – Chrystus jako Światłość Świata. Pójdziemy przez Niwy i zejdziemy przez Cypel. Bardzo prosimy wziąć znicze, pochodnie. Młodzież naszej Parafii poprowadzi rozważania.

6. FESTYN     PARAFIALNY

Festyn parafialny to przedsięwzięcie które ma na celu spędzenie wspólnie czasu przy muzyce, występach, smacznym jedzeniu itp. Ale również zakłada realizację konkretnego celu tj. remont, wyposażenie salki katechetycznej. Dlatego prosimy o zaangażowanie się wszystkich parafian zarówno tych prowadzących działalność jak również każdego kto czuje taką potrzebę wsparcia.

W tym tygodniu przedstawiciele Parafii udadzą się do osób prowadzących działalność z prośbą o wsparcie. Prywatne osoby prosimy o zgłaszanie się do tych osób albo bezpośrednio do Księży. Niech każdy czuje się zaproszony oraz zobowiązany do wsparcia.

7. Spotkania:   Zbiórka LSO – we środę po Mszy ;      Kółko szachowe – w piątek o 16.00 ;  Kółko muzyczne w sobotę o 9.00 ;    Spotkanie chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy na piątek o godz. 17.00.