+

5 Niedziela Wielkanocy 02.05.2021

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych  codziennie po Mszy  o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 16.00.   Prosimy o to Matki i Ojców szczególnie z Róż Różańcowych , zachęcamy do włączenia się młodzież i dzieci.  

3. W poniedziałek  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.  Msze Święte będą odprawione o godz. 7.00; 9.00 i 16.00 .      

4. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 17.30 modlitwę różańcową  poprowadzi  Akcja Katolicka. 

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.    Do chorych udamy się od godz. 8.00 ,   po południu  od 17.00 adoracja i spowiedź. O 18.00 Nabożeństwo majowe i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa , po wieczornej Mszy św.   zmiana tajemnic Różańcowych dla dzieci i młodzieży .

6.  Spotkania :

a)  zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy o godz. 18.00.

b) w środę  o 17.00 spotkanie kl. 7 przygotowujących się do bierzmowania.

b)  w czwartek o 18.00 spotkanie dzieci kl. 4 wraz z rodzicami.

c) w piątek o godz. 18.00 spotkanie  modlitewne kandydatów Kl. VIII do przyjęcia sakramentu bierzmowania  oraz    spotkanie z Dziećmi Komunijnymi wraz z Rodzicami.

c) spotkanie grupy młodzieżowej w piątek  o 19.00

d) PDMD – sobota  godz. 9.00.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian  , żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip   i Jakub  

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław , biskup i męczennik, główny patron Polski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.