+

5 Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.  Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

2. Jutro 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. 

Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową o godz. 18:00.  Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. Mateusz Mikrut duszpasterz we Francji .  O przygotowanie ołtarza  przy kapliczce  prosimy Rodzinę  Szpilowskich.  Figurę  Matki Bożej Fatimskiej poniosą Ojcowie i Matki Dzieci Komunijnych oraz młodzież kl. 8 jako dziękczynienie za przyjęcie sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę   14 maja 21 dzieci będzie przezywać  Uroczystość I Komunii Św..     Spowiedź   dzieci I Komunijnych      będzie w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

5. W niedzielę dzieci wraz z rodzicami i chrzestnymi zbierają się przed kościołem i w procesji o godz. 10.45 wprowadzimy je do kościoła następnie  wyznanie wiary i Msza św.  o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

6. Spotkania : wtorek  godz. 18.00 – kl. III z rodzicami, środa godz. 18.00 – LSO, piątek godz. 18.00 – Młody Asyż, godz. 20.00 – Grupa młodzieżowa.

6. W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa. Bardzo serdecznie dziękuję  wszystkim  Parafianom,  którzy włączyli  się w przygotowanie i w przebieg Wizytacji Kanonicznej , szczególnie dziękuję   ks. Markowi wikariuszowi , dziękuję również,  panu  Kościelnemu, Organiście, Grabarzowi ,pani Kucharce a także państwu Chochorowskim, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ceremoniarzom,  Chórowi, Grupom Młodzieżowym, Młodzieży Bierzmowanej,   Radzie Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Różom Żywego Różańca  , rodzinie kapłańskiej, Parafianom z Trzetrzewiny -Centrum za demontaż ołtarzy ciemnicy i Grobu Pańskiego.