+

4 Niedziela Zwykła 29.01.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Msze św. w tym tygodniu dni powszednie :  o 6.30 – w poniedziałek , wtorek, piątek , sobota:  o 17.30  – czwartek i piątek i sobota.

3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Msze Święte z błogosławieństwem świec   o godz. o godz.7.00, 9.00 i 17.30.

4. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 5. W  I czwartek o godz. 17.10  Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową    o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

 6. W I piątek  od godz. 6.30 i 17.30.  Od 16.30  Spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30.      Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 .

7. Pierwsza sobota miesiąca to szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Po Mszy św. o godz. 6.30   modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Róża Matek p. Władysławy Pasiut. 

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

9. W tym tygodniu czcimy :      piątek  – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.  Po  Mszach świętych   wierni otrzymają błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka oraz łaskę właściwego korzystanie z daru głosu.

10. Trwają  prace renowacji,   ścian wewnętrznych  naszej świątyni . Składam serdeczne „Bóg zapłać „ za ofiary składane  na ten cel.    

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych.  

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Zachęcamy gorąco do   wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.