+

4 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

1. Informujemy że, ze względu na stan epidemii koronawirusa  ograniczona jest możliwość  bezpośredniego uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencje mszalne lub – w wypadku pogrzebu – do najbliższej rodziny. We wszystkich Mszach św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami, może brać udział maksymalnie 50 osób.

Dlatego  zachęcamy do udziału w Mszach Św. transmitowanych w telewizji lub przez radio oraz wytrwałej i ufnej modlitwy w intencji ustania epidemii, zwłaszcza o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego i o 20.30 wraz z kapłanami, którzy modlą się wtedy w kościołach lub kaplicach.

2.  We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

3. We środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia  i duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia tej jakże ważnej inicjatywy polegającej na codziennym odmawianiu 1 dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy

4. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra.   Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem osoby doskonale żałującej za grzechy.

5.  W związku ze zbliżającą się Wielkanocą zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, codziennie podczas wszystkich Mszy Św.,   ponieważ wszystko wskazuje na to, że nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi wielkanocnej w tradycyjny sposób, ze względu na ograniczenie liczby obecnych w świątyni do maksymalnie 50 osób.

 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W kaplicy Baranki Wielkanocne i paschaliki caritas, Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS-u.