+

4 Niedziela wielkiego Postu 27.03.2022

Kategorie: Parafialne

1.   Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości.  Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2.  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00, o 14.30 Droga Krzyżowa.   Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu  I piątek miesiąca. Spowiedź święta  I piątek  od godz.16.15

Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00.

W piątek zapraszamy dzieci ,młodzież i  starszych  na  Drogę  Krzyżową  po drogach naszej parafii. O godz. 17.00 Msza św. Po Mszy św. wyruszymy z kościoła drogą do starej szkoły i zakończymy przy krzyżu na tzw. Pagorku nad domem Zawiślanów. Prosimy zabrać znicze, które złożymy pod Krzyżem.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o 17.30 modlitwę różańcową o pokój  w Europie i zaprzestanie wojny , poprowadzi Róża Matek  Weroniki Lorek .  

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II.   Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. W przyszłą niedzielę   zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.           Składka na kwiaty do Grobu Pańskiego będzie w przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach.

7. Caritas rozprowadza Baranki , Paschaliki Wielkanocne i kartki świąteczne.

W przyszłą niedzielę będzie można  nabyć  własnoręcznie wykonane przez dzieci palmy  , dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki .

8.  W tym roku  o przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, prosimy parafian; z Trzetrzewiny Niwy i  Zadziele. Odpowiedzialni; p. Stanisława Sowińska, Małgorzata Leśniak, Renata Jaworska oraz Anna Pasiut, Celina Lorek, Ewa Pasiut, Dorota Jurczak.                            Spotkanie  z przedstawicielami w wtorek po Mszy wieczornej.

9. 5 marca,  na terenie parafii Chomranice spłonął jednorodzinny dom. Pogorzelec zwrócił się do naszej parafii z prośbą  o pomoc. W przyszłą niedzielę ofiary można będzie składać do puszek.   

10. „ Cud w Guadelupe”  Film kino „Sokół”.Wyjazd autobusem  w środę 30 marca 2022  godz. 16.45.  Początek seansu 17.20. Cena biletu do kina 15 zł. Autobus 8zł.  Zapisy do poniedziałku.