+

4 Niedziela wielkiego Postu 19.03.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli  wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Po południu o godz. 14.20 Droga Krzyżowa którą poprowadzi Zespół Parafialnej Orkiestry Dętej z Marcinkowic, który o 14.20  potem , Gorzkie Żale i Msza św. 

3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa, tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.  Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00( chór)

4.W tygodniu Msze św.  :   wtorek , czwartek –  godz. 6.30 ; środa i piątek o  18.00 ; sobota 6.30 i 18.00 .

5.  Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.30 dla dorosłych, w sobotę o godz.9.00  dla dzieci. Natomiast młodzież zapraszamy na Dekanalną Drogę Krzyżową , która rozpocznie się o 19.00 w kościele  św. Heleny w N. Sączu następnie ,Świniarsko, Niskowa i zakończenie w Trzetrzewinie ok 24.00. Zapisy na wyjazd autobusem do środy. 

6. W piątek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.  O 19.00 tradycyjnie  zapraszamy na projekcję wartościowego filmu.

7. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca.    

8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej rano i wieczorem.

9. Caritas rozprowadza Baranki , Paschaliki Wielkanocne i kartki świąteczne.

W przyszłą niedzielę będzie można  nabyć  własnoręcznie wykonane przez dzieci palmy  , dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci do Krosna.  

10. Spotkania : wtorek 16.00- aspiranci ; 18.00 – Młody Asyż; sobota o 10.00 PDMD.  W zakrystii do nabycia magnesy z naszego kościoła. Dochód na wsparcie Grup Parafialnych.